O mně

Jsem žena, partnerka, máma dvou dětí a vedle dalších rolí i laktační poradkyně Mamila a lektorka nošení dětí. Jsem člověk, co rád zjišťuje, jak co funguje, co nefunguje a proč. Snažím se nepodléhat dogmatům a jedné pravdě, a proto i v mé práci je pro mne důležitý vzájemný respekt k rozdílným cestám, po kterých kráčíme. Mateřství mě přivedlo k práci se ženami, dětmi, ale i muži a inspiruje mne každý den v mnoha ohledech. 

Profesně jsem vystudovala historii, které se stále rámcově věnuji. Nicméně s narozením dcery, mé malé Amazonky, započala i nová cesta spojená s kontaktním rodičovstvím, kojením, ženstvím a dalšími tématy. Jedním z nejdůležitějších však pro mě bylo a stále je, jak v tom všem najít svůj balanc a spokojenost. Asi jako téměř každá nově zrozená maminka, můj život na čas ovládl chaos a nejistota. Hledání pevné půdy pod nohama stále není u konce, poněvadž mateřství a život obecně je prostě cesta o mnoha proměných. Jednu věc vnímám ovšem jako velmi užitečnou, a to nebýt na to sama. Především z tohoto důvodu mne vedle klasického poradenství baví vést podpůrné skupiny při mateřství, v rámci nichž se ženy setkávají a vzájemně poskytují podporu a porozumnění i v situacích, kdy jim zrovna ona rovnováha chybí.

Můžeme se spolu potkat tam a jít po té cestě chvíli společně nebo vám mohu pomoci na konzultacích s kojením, nošením a péčí o vaše miminko. V tomto roce jsem se rozhodla i zapojit do spoluvedení dětského mateřského klubu Prokopská liščata. Lesní školství mi dává velký smysl, protože pobyt venku a hru vnímám jako jedny z důležitých aspektů spokojeného a zdravého dětství. V prokopských liščatech tvořím především hudební složku za pomocí mých housliček a podílím se na tvorbě úterního programu spolu s Nicole Caha.

Absolvovala:

  • Filozofická fakulta Karlovy Univerzity, obor Historie
  • Základní výcvik sebezkušenostní filozofie Principy života
  • Certifikát Laktační poradkyně o. z. MAMILA (2019)
  • Pokročilé kurzy laktačního poradenství o. z. MAMILA (2019, 2020, 2021)
  • Lektorský kurz nošení miminek od Didymos Trageschule

Marie Pultarová

tel.: +420 731 254 201
mariepultarova@gmail.com